Czarna służba to nie byle jaka służba.

To dbanie o bezpieczeństwo na drodze, to bezpośrednia pomoc w przypadku problemów zdrowotnych. Czarna służba to budowanie dobrej atmosfery czy umuzykalnienie grupy.

 

Każdy znajdzie miejsce dla siebie. Warto się zaangażować w służbę podczas pielgrzymki. A służyć można na wiele sposobów 🙂 

 

Poznaj nasze #CzarneSłużby

Kierownicy naszej grupy

o. Paweł Kowalski SJ

o. Paweł Kowalski SJ

Kierownik duchowy

Beata i Marcin

Beata i Marcin

Koordynatorzy organizacyjni

Sprawują pieczę nad tym, aby wszystko było dograne na ostatni rzep u sandałów 🙂

Służba administracyjno – biurowa

Człowiek ogarniacz. 

Dzięki Tobie będziemy wiedzieć ile osób pójdzie w Czarnej. 

Zajmiesz się zapisami i wspieraniem administracyjnym innych służb.

Dodatkowo będziesz dbał o dobre relacje naszej grupy ze wszystkimi osobami, które otworzą nam swoje domy (a także lodówki :D) zbierając od nich intencje, pamiętając o rozmowie i podziękowaniu za niezastąpioną pomoc.

Beata

Beata

szefowa biura

Służba medyczna

Ania

Ania

zawsze w pogotowiu, by udzielić pomocy

Asfaltówka, pęcherze, odwodnienie. To zdarza się na pielgrzymce dosyć często 🙂 Ale nie ma potrzeby wzywać za każdym razem karetki.

Służba medyczna czuwa, aby każdy mógł przejść drogę skupiając się na swoim sercu, a nie na swoim ciele. 

Aby pomagać w służbie medycznej nie jest wymagane wykształcenie medyczne 😉

Służba muzyczna

Czym byłaby pielgrzymka bez modlitwy śpiewem? Czym byłaby pielgrzymka bez grania i śpiewania?

Podobno śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej… Jeśli zaliczasz się do tej pierwszej grupie z pewnością ta służba jest właśnie dla Ciebie 🙂

 

 

Ola

Ola

lider muzycznych

Służba medialna

Anetka i Bartek

Anetka i Bartek

relacjonują to co się dzieje na szlaku (i nie tylko)

Agencja Reutera i PAP wymiękają przy CzarnychMediach. Ich służba zaczyna się na długo przed pielgrzymką i trwa długo po niej.

Na bieżąco relacjonują wydarzenia z trasy na naszym Fanpage a przy okazji robią mnóstwo zdjęć po to, abyśmy wszyscy mieli duuużo wspomnień.

 

Służba kanapkowa

Pielgrzymka to ogromny wysiłek fizyczny. Dlatego nikt nie może zostać bez niezbędnego posiłku, który dostarczy nowych sił i witalności… W związku z tym każda para rąk do przygotowania strawy na pewno się przyda 😉

Będzie to wymagało od Ciebie istotnie bohaterskiego wyczynu, bo albo wstaniesz godzinę przed pobudką, aby przygotować jedzenie przed drogą i na drogę albo po wyczerpującej drodze sięgniesz po nóż, aby smarować niekończące się kromki chleba… 😀

Julianna

Julianna

dba o to, by nikt nie był głodny

Służba porządkowa

Ida

Ida

dba o bezpieczeństwo na trasie i poza nią

Pielgrzymka ma 300 kilometrów? Nie dla nich! Oni przebiegną, tak, dokładnie, co najmniej dwa razy tyle, aby tylko zapewnić bezpieczeństwo pozostałym osobom w grupie.

Ilość kilometrów nie przekonuje? Pomyśl, że to oni idą spać jako ostatni, i wstają jako pierwsi. To jest służba i poświęcenie!